سئوالات رایج درباره ارتودنسی دندان

درباره ارتودنسی دندان چند نکته مهم وجود دارد که یک مسئله این است که از چه سنی ما می‌توانیم به طور کل ارتودنسی را شروع کنیم؟


ارتودنسی دندان از چه سنی قابل انجام است ؟

ما  یک نوع ارتودنسی به نام ارتودنسی پیشگیری داریم که این نوع را برای اطفال تا سن ۱۲ الی ۱۳ سالگی استفاده می کنیم.

برای اینکه بیماران بعدا نیاز به ارتودنسی نداشته باشند ، از یکسری تجهیزات و امکانات در دهان بیمار استفاده می کنیم که دندان هایشان منظم در بیاید و به اصطلاح این ،یک ارتودنسی پیشگیری می باشد ، ولی بعد از سن دوازده الی سیزده سالگی ما می توانیم ارتودنسی را برای بیماران انجام دهیم تا هر زمان دیگری و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

ارتودنسی برای چه افرادی قابل انجام است ؟

از این نظر که چه اشخاصی می توانند این درمان را انجام دهند ، می توان گفت که تمام افراد می توانند ارتودنسی انجام دهند.

مزیت ارتودنسی یکی این است که با صرف یک دوره درمان که حدوداً دو سال طول می کشد ، تمام دندان های بیمار ردیف می شود و دیگر نیازی نیست که از خیلی از امکانات و درمان های زیبایی استفاده کنند.

بسیاری از بیماران به خاطر عجله ای که دارند دندان هایشان را اگر دچار کراودینگ یا خمیدگی یا نامنظمی است از لمینت استفاده می کنند.  در صورتی که بهترین روش برای درمان این نامنظمی ها و این بی نظمی ها ، ارتودنسی است که خود دندان ها  به سر جایشان می آیند.

تنها عیبی که ارتودنسی دارد این است که بهداشت زیادی را می طلبد. یعنی بیماری که ارتودنسی می کند باید حداقل روزی سه بار مسواک بزند و هر دفعه مسواک زدنش حدوداً ۱۵ دقیقه طول بکشد و لثه هایش را کاملا ماساژ دهد تا مانع از بیماری های لثه شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر بعد از درمان ارتودنسی ، از پلاک های نگهدارنده استفاده نشود ، ممکن است دندان ها به وضعیت سابق باز گردند .

باید بعد از این که براکت ها باز می شوند و دندان ها تمیز می شوند ، قالب گیری شده و پلاک نگهدارنده از طرف دندانپزشک برای بیمار تهیه شود و این پلاک ها تا مدتی در دهان بیمار بماند که استخوان سازی دور دندان ها صورت بگیرد تا این دندان ها دوباره ریلپس نکند و به حالت اولیه باز نگردند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *