بلیچینگ چیست و چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ، عبارت است از سفید کردن و روشن تر کردن رنگ دندان ها و برداشتن بدرنگی های دندانی.
بسیاری از بیماران در اثر خوردن آبی که فلور زیادی دارد ، دچار فلوروزیس می‌شوند و بد رنگی های دندانی پیدا می کنند. این بیماران را می‌توان به راحتی با این روش درمان نمود.

• مزایا و معایب بلیچینگ چیست؟

مزایای بلیچینگ این است که بسیار خوب بدرنگی های دندانی را برمی دارد و به دندان آسیبی نمی رساند و می تواند دندان و لبخند زیبا به بیمار هدیه دهد.
از معایب آن می‌توان به احتمال برگشتن رنگ دندان بعد از یک الی دو سال اشاره نمود که این مسئله به صورت صد درصد نبوده اما امکان آن وجود دارد.
از معایب دیگر آن می‌توان به حساس شدن دندان چند روز اول پس از انجام بلیچینگ و احساس درد اشاره نمود که این مسئله نیز درمان داشته و محلول های ضد حساسیت استفاده می شود ، زیرا در بلیچینگ از یک ماده خاصی ، برای سفید کردن دندان استفاده می شود . بلیچینگ را می توان هم در خانه و هم در مطب انجام داد.
برای انجام بلیچینگ در خانه باید ابتدا در مطب، قالبی برای دهان گرفته شود. سپس مایع بلیچینگ به بیمار داده شده و بیمار در منزل از آن استفاده می کند تا رنگ دندان ها به مرور تغییر کند.
روش بلیچینگ در مطب نیز بدین صورت است که در مطب از ماده خیلی قوی تری استفاده می شود که رنگ دندان ها را تا حد زیادی تغییر می دهد و حداقل یک تا دو درجه رنگ دندان را روشن می کند.
معمولاً بلیچینگ برای بیماران باردار و یا کودکان استفاده نمی‌شود، ولی در بقیه موارد با نظر دندانپزشک که بررسی کند که این بد رنگی ناشی از چیست، می تواند کمک زیادی به بیمار کند .
به طور کلی بلیچینگ فقط باید زیر نظر دندانپزشک انجام شود ، زیرا انجام خودسرانه آن ممکن است به دندان‌ها آسیب برساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *