ارتودنسی متحرک چیست؟

در جلسه قبل به برخی سئولات رایج درباره ارتودنسی دندان پاسخ دادم . در این جلسه بنا به در خواست شما می خواهم در مورد ارتودنسی متحرک صحبت کنم.


ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک

در ارتودنسی ما دو مبحث داریم ، یکی مبحث ارتودنسی ثابت و دیگری ارتودنسی متحرک . ارتودنسی متحرک معمولاً برای سنین پایین و دوره خردسالی استفاده می شود .
ولی ارتودنسی اصلی و بیسیک ما ، ارتودنسی ثابت یا فیکس هست که برای ردیف کردن و منظم کردن دندان ها ، برای بیمارانمان انجام می دهیم.
بطور کلی در ارتودنسی هیچ محدودیتی نداریم تا زمانی که کارها به دندان ها مربوط شوند و به اسکلت و استخوان ها مربوط نشوند. اگر بدفرمی ها و ناهنجاری ها ، مربوط به ناهنجاری های فکی باشد و اسکلتال باشد ، آن موقع باید یک همکار جراح فک و صورت نیز شرکت کرده و یک درمان ترکیبی برای بیمار انجام شود ، که ترکیبی ، از جراحی فک و صورت و سپس ارتودنسی می باشد.
ولی وقتی که بی نظمی ها، مربوط به دندان ها باشد و به اسکلت فک ، استخوان فک کاری نداشته باشد ، همه چیز با ارتودنسی قابل درمان است و می توانیم آن ها را منظم و ردیف کنیم و به شکل بسیار زیبا ، دندان ها را اصلاح کنیم تا بیمار بتواند از لبخند خودش لذت ببرد.
در ارتودنسی نکته ای که بسیار مهم است و بیماران به آن شاید کم توجهی کنند مسئله بهداشت دهان است ، که بسیاری از پوسیدگی ها و بیماری های لثه در هنگام درمان‌های ارتودنسی پیش می آید. ولی اگر بیمار بهداشت دهانش را رعایت کند و مدت زمان مسواک زدنش را در روز زیاد کند ، آن موقع این مسئله نیز قابل حل است و مشکلی نمی‌تواند پیش آورد.

مشاوره و رزرو نوبت از دکتر حقیقت نیا
تلفن : 56328900 – 56332395 – 021
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *